niedziela, 20 września 2009

bez samochodu!

Gazetka parafialna.
Gdyby ktoś nie zauważył: trwa europejski tydzień zrównoważonego transportu, który zakończy się jak co roku 22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu.

A zatem we WTOREK cztery kółka zostają tam, gdzie je ostatnio zaparkowaliśmy. Będą za nami na pewno tęsknić, a my za nimi, ale cóż, czasem trzeba się rozstać - pocieszmy więc siebie i każde z nich po kolei, że jeden dzień to nie wieczność. Małymi krokami.

Chodzą słuchy, że w stolycy przejazdy komunikacją miejską za darmo, rowery do wypożyczenia takoż, happening (pod PKiN?) i przejazd "parlamentarnej góry rowerowej", cokolwiek by ta fraza oznaczać miała. Znalezienie tych słuchów w sieci przerosło moje googlarskie kompetencje - jakoś inne miasta lepiej sobie radzą z kampaniami internetowymi. O darmowych przejazdach czytałam chyba na jakimś tramwaju. A w braku laku wygooglałam naprawdę fajny wzór nieszczęsnej warszawskiej karty miejskiej, którą chyba - chcąc nie chcąc - trzeba będzie sobie w końcu wyrobić. To może warto się przymusić, bo zielony model dostępny tylko między 21 a 25 września.


A dziś na dworcu zachodnim można sobie pojeździć pociągami starymi i nowymi, w tym drezyną ręczną, zjeść za darmo watę cukrową i popcorn oraz obejrzeć postojownię i dyspozytornię na stacji Kabaty. Albo wybrać się jedną z mnóóóóóóstwa imprez w ramach festiwalu nauki, np. zwiedzić starą Ochotę. To propozycja dla tych, którzy wcześniej nie umówili się na randkę z Leukonoe albo inne randki tego rodzaju. Czyli nie dla mnie, wygląda na to, i chyba też nie dla mojej żony. Helas!

1 komentarz:

 1. Bo zacznę wątpić w Twoje internetowe możliwości, mnie to zajęło kilka sekund:

  Na stronie miasta:
  http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=16854&kat=3

  DbS ma też swoją stronę w Warszawie:
  http://www.dbs.um.warszawa.pl/

  O!

  OdpowiedzUsuń